Ομάδα ανάγνωσης

Γεια σου Νικόλα.

Ναι, για συνανάγνωση. Δεν ήξερα αν έπρεπε να ξεκινήσω, έτσι απλά, ένα νήμα ή χρειάζεται κάποια άλλη διαδικασία.
 
Λοιπόν τα πράγματα είναι αρκετά απλά.

Ενδεχόμενο 1. Προτείνεις συνανάγνωση σε συγκεκριμένο βιβλίο---> Ανοίγεις ένα θέμα όπου αναφέρεις το βιβλίο που προτείνεις και ζητάς να δηλώσουν συμμετοχή όσοι ενδιαφέρονται (εντός κάποιων χρονικών ορίων) ---> Αν υπάρξουν ενδιαφερόμενοι ξεκινάτε κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία να διαβάζετε όλοι μαζί. Μπορείς να ορίσεις και ρυθμό ανάγνωσης (πχ τόσες σελίδες ή τόσα κεφάλαια ανά εβδομάδα) και σχολιάζετε όλοι μαζί.

Ενδεχόμενο 2. Προτείνεις συνανάγνωση χωρίς να έχεις αναγκαστικό βιβλίο κατα νου ----> ανοίγεις θέμα όπου προτείνει ο κάθε ενδιαφερόμενος βιβλίο ή βιβλία ---> αποφασίζετε από κοινού το βιβλίο που θα διαβάσετε και τα υπόλοιπα όπως πιο πάνω
 
Πραγματικά αυτό παίζει να είναι υπέροχο σαν ιδέα. Ίσως να μου άρεσε να συμμετέχω και εγώ, ας το κάνουμε! :))))
 
Λούση ξεκινήσαμε ήδη! Δες εδώ.
Σήμερα είναι ο 1ος σχολιασμός αλλά αν ενδιαφέρεσαι να συμμετέχεις μας προλαβαίνεις!:)
 
Λούση ξεκινήσαμε ήδη! Δες εδώ.
Σήμερα είναι ο 1ος σχολιασμός αλλά αν ενδιαφέρεσαι να συμμετέχεις μας προλαβαίνεις!:)
Τώρα που το βλέπω δεν νομίζω να προλαβαίνω αλλά επίσης είναι και το άλλο, δεν διαβάζω τέτοιου είδους βιβλία (ακόμη) προτιμώ τα πιο χαλαρά.
 
Top