Νέες αναρτήσεις σε προφίλ

Διαβάζω ένα αστυνομικό από εφημερίδα. Η βιβλιοδεσία είναι τόσο κακή που μου διαλύθηκε το βιβλίο. Κρατάω τις σελίδες για να το τελειώσω... πραγματικά τραγικό.
Μετά το σπίτι του ύπνου και τώρα που διαβάζω το ποτέ και πουθενά, νιώθω μια αλλαγή στις αναγνωστικές μου προτιμήσεις. Νομίζω φεύγει σιγά σιγά η επαναστατική μου εμμονή με βιβλία τύπου 1984, Θεραπαινιδα κτλ και νιώθω κάτι σαν να ενηλικιώνομαι αναγνωστικά. Για να δούμε...
Διαβάζω "τα σταφύλια της οργής " για δεύτερη φορά μετά από 20 χρόνια. Κρίση της δεκαετίας του 20 και οι τράπεζες διώχνουν του νοικιασμένους εργάτες με τις οικογένειες τους. Τη θέση τους θα πάρουν τα τρακτέρ. Μέσα στην απόγνωση τους λένε: Η γη είναι δική μας. Ξέρεις πόσους Ινδιάνους σκότωσε ο παππούς μου για να την έχω εγώ; Τώρα γιατί πρέπει να τη χάσω;
Αυτομάτως μου έρχεται η απάντηση: ακριβώς για αυτό λευκέ ανθρωπακ
κάτι συμβαινει.οι άντρες έχουν αρχίσει να σκοτωνουν τις γυναίκες τους.η κλεισουρα απο την πανδημία? κατι δεν παει καλά...
Προφέσορας
Προφέσορας
Σίγουρα όχι λόγω της κλεισούρας.Επιπλέον δεν σκοτώνουν όλοι οι άντρες τις γυναίκες τους, μόνο οι καθυστερημένοι.
Σελεφά
Σελεφά
Οι συγκεκριμένοι είτε ήταν κλεισμένοι είτε όχι πάλι θα τις σκότωναν αργά ή γρήγορα. Τόσο χρόνια γίνεται εξάλλου που δεν είχαμε καραντίνα. Απλά τώρα βρέθηκε η δικαιολογία της καραντίνας για να μην αναγνωριστεί ο ορισμός της γυναικοκτονίας.
  • Μ' αρέσει
Αντιδράσεις: Φιλιπ
Αντέρωτας
Αντέρωτας
Τυχερη η δικη μου γυναικα που δεν εχω!
δεν ξέρω πώς λειτουργεί αυτό το "Τελευταίες αναρτήσεις σε προφίλ",ούτε τί ακριβώς κάνει :ωιμέ:
  • Μ' αρέσει
Αντιδράσεις: Πεταλούδα
Πεταλούδα
Πεταλούδα
μμμ, φαντάζομαι ότι είναι της λογικής του προσωπικού τοίχου του φατσοβιβλίου, μόνο που εδώ είναι του λεσχοβιβλίου. :ρ
Βράζω. Δεν ξέρω αν είναι επειδή έχει καύσωνα ή επειδή έκλεισε για διακοπές το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς μου και δεν πρόλαβα να ψωνίσω :(:γρμβ:
Χρόνια Πολλά στους μπαμπάδες της Λέσχης
Ακτιβιστής για τα δικαιώματα της Νέας Ζηλανδίας με μότο "Βάλτε Χάκα στη Γιουροβίζιον".
Δεν βρίσκω κουκιά. Λέω να δοκιμάσω με γίγαντες.
Καλησπερα. Ψαχνω ενα βιβλιο απο το οποιο μου ειχαν διαβασει αποσπασμα πριν 8 χρονια και ελπιζω να μπορει καποιος να με βοηθησει. Ο "πρωταγωνιστης" του βιβλιου αν θυμαμαι καλα δεν ειχε ονομα και στο εξωφυλλο υπηρχε ενας ανθρωπος που αντι για κεφαλι ειχε ενα πρασινο μηλο. Οποιος ξερει για ποιο μιλαω παρακαλω να με βοηθησει
Καλησπέρα.μπορεις μου στείλεις σε pdf και εμένα το σπίτι από φύλλα γιατί στα 1900 που το πουλάνε μάλλον είναι από φύλλα χρυσού 😜😜😜
Σ ευχαριστώ για τις 2 σημερινες προτασεις σου. Καλή Χρονιά με ωραία βιβλία
Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση? Είμαι καινούργιος εδώ και είδα σε ένα forum ότι είχατε αγοράσει απο την εφημερίδα το Βήμα την συλλογή
ΠΛΑΤΩΝ.
Και επειδή την αναζητώ αρκετό καιρό ,αναρωτιόμουν μήπως θα σας ενδιέφερε να την πουλήσετε?
Σας ευχαριστώ!
Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντησή σας. Ζω Σκόπελο τα τελευταία χρόνια. Μπορεί να γίνει αποστολή με έξοδα δικά μου; Εάν όχι, σε ένα μήνα περίπου θα έρθω Αθήνα. Θα έχω δύο τρεις μέρες μόνο οπότε θα με βόλευε αποστολή με courrier ή ΕΛΤΑ, με έξοδα δικά μου βέβαια. Εάν είναι δύσκολο, με αγνοείτε χωρίς καμία παρεξήγηση. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγνώμη για την ενόχληση.
Α
Αλανον
Μπορώ να στο κρατήσω όταν έρθεις Αθήνα... Και τότε μου λες να κανονίσουμε...
Σπινόζα
Σπινόζα
Είναι τόσο περιορισμένος ο χρόνος μου όταν έρχομαι που δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Οπότε καλύτερα να μην το κρατήσεις και αν δεν το έχεις δώσει μέχρι να έρθω και δω ότι προλαβαίνω, σε ενοχλώ ξανά. Ευχαριστώ!
Α