Ψάχνω βιβλία του Stephen King

Καλησπέρα παιδιά, είμαι εδώ και χρόνια φανατική του βασιλιά, δυστυχώς όμως λόγω του ότι τα βιβλία εξαντλούνται γρήγορα δεν μπορώ να τα έχω όλα, όπως θα το ήθελα πολύ. Είχα κάποια τύχη βρίσκοντας κάποια σχετικά δυσεύρετα, πχ το πρόσωπο του φόβου και τα έργα οδοποιίας, όμως παραμένουν ακόμα πάρα πολλά στη λίστα αυτών που θα ήθελα να έχω. Αν κάποιος απο εσάς ενδιαφέρεται να μου πουλήσει κάποιο από τα εξής, θα είμαι στα αλήθεια ευγνώμων. Όσο για την κατάσταση του βιβλίου, δεν είμαι δύσκολη, μου αρκεί που θα το έχω. :)
Λοιπόν αυτά που ψάχνω είναι τα εξής:

Σάλεμς Λοτ
Νεκρή ζώνη
Ονειροπαγίδα
Οι ρυθμιστές
Ντούμα Κη
Το κινητό
Σάκος με κόκαλα
Το παιχνίδι της Λίσι
Ρόουζ Μάντερ
Κριστίν
Καρδιές στην Ατλαντίδα
Περί συγγραφής
Από μια Μπιούικ 8
Αυπνία
και γιατί όχι και το Μίζερι, αν και το έχω στα αγγλικά.

Ας ελπίσουμε ότι θα σταθώ τυχερή;)

Last edited by a moderator:
Το "Από Μία Μπιούικ 8" το είδα πριν 10 ημέρες περίπου στην "Πολιτεία". Πάρε τους ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις, έχουν πολλά του Κινγκ στα ξενόγλωσσα!!!

Καλικάντζαρος

Δαγεροτύπης
ρε παιδια πολλα απο αυτα που λετε εγω τα βλεπω συνεχεια στο σουπερμαρκετ... σακος με κοκκαλα.. τη μπιουικ ..το κινητο..εκδοσεις bell δεν ειναι?

Αμαντα, το καρδιες στην ατλαντιδα θα επανεκδοθει φετος απο την bell ,οποτε θα το βρεις σιγουρα! Πολλα απο τα υπολοιπα παλια που αναζητας ισως τα βρεις στο bibliopolio.gr ,μπες στο σαιτ τους να ριξεις μια ματια,εχουν αρκετα.

Αμάντα το Ντούμα Κη το είδα σε περίπτερο στη Β.Όλγας στη Θεσσαλονίκη και το Κριστίν το είδα στο βιβλιοπωλείο Εποχές.

Καλησπέρα, είμαι ένας απελπισμένος αναγνώστης stephen king και ψάχνω σαν τρελός τα εξής:

-εκδόσεις ΛΙΒΑΝΗ: Σάλεμς Λοτ, Το Αυτό, Η λάμψη
-εκδόσεις BELL: Χρήσιμα αντικείμενα

αν έχεις βρει τελικά το Σάλεμς Λοτ στο αγοράζω πίσω :P

Θεόφιλε, ελπίζω να το βρήκες:)
Εγώ το διάβασα στα αγγλικά το Σάλεμς Λοτ γιατί το πέτυχα σε βιβλιοπωλείο εξωτερικού με ελάχιστα αγγλόφωνα, αλλιώς θα έκανα υπομονή να το βρω στα ελληνικά:)
Πάντως με απογοήτευσε αρκετά, ιδίως με δεδομένο πως θεωρείται από τα καλύτερα του Βασιλιά.

Μαρωκάμ, σε ευχαριστώ πολύ, θα το έχω υπόψιν μου! Ξέρεις μήπως αν ανανεώνουν τα βιβλία τους?

Αισίως τα βρήκα όλα πλην του Περί συγγραφής, αλλά αυτό δεν είναι λογοτεχνικό, επομένως δεν μετράει. :Ρ

Τον Οκτώβριο αν θυμάμαι έφτασε και το τελευταίο της συλλογής μου, το Από μία Buick 8. Δεν περίμενα ότι η διαδικτυακή μου αναζήτηση θα απέβαινε τόσο επιτυχής. :)))