Φενγκ Σούι

Θέλω να κάνω δώρο σε μια φίλη ένα βιβλίο σχετικό με φενγκ σούι αλλά από ότι είδα κυκλοφορούν μιλιούνια από δαύτα και δεν ξέρω τι να διαλέξω.

Δεν θέλω φιλοσοφίες και τέτοια, θέλω πρακτικό οδηγό δηλαδή να λέει "βάλε την καρέκλα εκεί" ή "μην βάζεις το κρεβάτι εδώ"

Ε ναι αλλά να μη σου εξηγεί και λίγο γιατί να βάλεις την καρέκλα εκεί,τίποτα να μη λεει;;;:))))
Προτείνω να πεις στην φίλη σου να τα βάλει όπου της αρέσει και να της πάρεις κανένα ρομαντικό βιβλίο για γυναίκες ξέρεις..:ρ

Κοίτα η φίλη εκτός από Μπουκάι δεν διαβάζει κάτι άλλο, δεν είναι λάτρης των βιβλίων και δεν βλέπω να γίνεται κιόλας.
Τώρα το βιβλίο με το φένγκ θα ήθελα να εξηγεί το "γιατί" να βάλεις εκεί την καρέκλα με απλή και κατανοητή γλώσσα, να διαβάζεται ευχάριστα βρε παιδί μου. Το ζήτησε...το παίρνω, δεν κάνω παραπάνω ερωτήσεις και προ πάντων δεν ξεφεύγω από το στόχο.

εχω το φενγκ Σουι της Λιλιαν Του,σχετικα κατανοητο ,εκδοσεις Κοαν, ιλουστρασιον και ωραιο για δωρο.Το πηρα γιατι μετακομισα προσφατα και ηθελα να εφαρμοσω το Φ.Σ. Ανακαλυψα πως το σπιτι μου δεν εχει τις σωστες οψεις,πρεπει να αλλαξω την κεντρικη πορτα εισοδου και να γκρεμισω την τουαλετα.Αφου επεσα σε βαθια μελαγχολια,δεν ξαναδιαβασα το βιβλιαρακι,και μιλησα με κατι φιλους που ξερουν απο αυτα.Μου ειπαν πως δεν πρεπει να ακολουθησω αυτην την θεωρια αλλα την αλλη κλπ.....Ξεχασα λοιπον το Φ.Σ και τωρα ειμαι μια χαρα.Αν η φιλη σου ειναι ευαισθητη ψυχη,ΜΗΝ της κανεις δωρο βιβλιο σχετικο,αν παλι ειναι φιλη-εχθρος,στο προτεινω ανεπιφυλακτα.Παρτης και μια πυξιδα,(απαραιτητη για να εφαρμοσει το Φ.Σ) και αστην να κοπανιεται μεχρι να βρει τις ευοιωνες ενεργειακες γραμμες!