Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Σήμερα τον αγόρασα τον αρχοντα των μυγών Πίκο! Ελπίζω να μ'αρέσει τόσο κι εμένα!

Last edited:
Χθες βραδυ ξεκινησα Το Αυτο του Στιβεν Κιγκ κι απο τις πρωτες σελιδες με συνεπηρε. Πώς ειναι ο Φρανκενσταϊν; Ε, καμια σχεση!

Να σου πω βρε ιαβερη , φιλε μου ανοιξες τα ματια και με συνεπηρε , ωραιο λεσχικο ρημα ο τζο νεσπο και ας μην πολυσυμπαθησα κανεναν απο τους χαρακτηρες του βιβλιου που μου φαινονται ολοι elegants κυνικοι οπως και η εποχη μας. Και ας μην γνωριζω και τις μαρκες των υλικων πραγματων που διανθιζουν το βιβλιο και ας μην εχω φαει ποτε σουσι?αλλα η δραση καταιγιστικη στους κυνηγους κεφαλων, θελω και αλλο...

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Πώς ειναι ο Φρανκενσταϊν; Ε, καμια σχεση!
Χααχαχαχαχαχαχα!!! Κι εγώ το ίδιο σκεφτόμουν χθες για το θρίλερ που ξεκίνησα, το Disclaimer της Renee Knight. ("Τι καλά που δεν είναι Φρανκενστάιν!" :)))) ). Ανάσανα ρε παιδί μου. Κορυφαίο το "Αυτό", θα σε αποζημιώσει :)

Το Αυτό είναι για μένα το καλύτερο του Κινγκ (χωρίς να συγκαταλέγω Μαύρο Πύργο) και ίσως το αγαπημένο μου βιβλίο τρόμου γενικά. Αλλά βαρύ. Την θέλει την υπομονή του.

Εγώ διαβάζω το τέλος μιας σχέσης του Γκράχαμ Γκρην και μέχρι στιγμής μου αρέσει πάρα πολύ.

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Κι εμένα Χρήστο. Αν εξαιρέσουμε τον ΜΠ (που τον έχω πάνω απ' όλα), το Αυτό είναι το αγαπημένο μου του Κινγκ, και το αγαπημένο μου γενικά :)

Παιδια, εχω διαβασει λιγο μεχρι στιγμης, μολις 60 σελιδες, αλλα νιωθω οτι θα το λατρεψω αυτο το βιβλιο, μ' αρεσει παααρα πολυ! :ναι:

Παιδια, εχω διαβασει λιγο μεχρι στιγμης, μολις 60 σελιδες, αλλα νιωθω οτι θα το λατρεψω αυτο το βιβλιο, μ' αρεσει παααρα πολυ! :ναι:
Τότε μάλλον σωστά το νιώθεις. Για μένα είναι ο ορισμός του βιβλίου τρόμου. Γενικά δεν τρομάζω εύκολα ούτε με ταινίες, ακόμα λιγότερο με βιβλία, αλλά θυμάμαι πρώτη φορά το είχα διαβάσει στα 15 μου και είχα τρομάξει αρκετά μπορώ να πω. Εκτοτε βέβαια το έχω διαβάσει άλλες 2-3 φορές και μια ανατριχίλα τουλάχιστον την ένιωθα πάντα. Για να μην μιλήσω και για την συγκίνηση που σου μεταδίδει. Γενικά το θεωρώ αρτιότατο από όλες τις απόψεις.

Διαβάζω κι εγώ το "Αυτό" εδώ και 2 βδομάδες στο λεωφορείο. Μου αρέσει αλλά δεν μ'έχει τρομάξει καθόλου.
Συνήθως τρομάζω με τα θρίλερ αλλά με αυτό καθόλου. Ίσως νιώθω ότι μέσα σε τόσο κόσμο το "Αυτό" δεν μπορεί να με πειράξει...

Μα κι εσύ βρε Ακτίδα, το Αυτό στο λεωφορείο??
Καταρχάς, έχεις τόσο τεράστια τσάντα; :))))
Ε, ένα βιβλίο τρόμου θέλει και την κατάλληλη ατμόσφαιρα :ρ

Θα το λατρέψεις, σίγουρα!! Πάντως, μέχρι να δω ότι είσαι μέλος στο γκρουπάκι του Κινγκ στο φατσοβιβλίο, δεν είχα καταλάβει ότι είσαι φαν του Βασιλιά :γιούπι:

Ε, ναι! Κοιτα θα το παιξω διπλωματης και θα πω οτι το βιβλιο εχει τις αρετες του, απλως εγω δεν ειμαι ο καταλληλος αναγνωστης γι' αυτο. :)
Aυτο μου θυμίζει την κλασσική ατάκα: δεν φταις εσύ που χωρίζουμε αλλά εγώ που δεν μπορώ να σε εκτιμήσω :χαχα:

Last edited:
Διαβάζω κι εγώ το "Αυτό" εδώ και 2 βδομάδες στο λεωφορείο. Μου αρέσει αλλά δεν μ'έχει τρομάξει καθόλου.
Συνήθως τρομάζω με τα θρίλερ αλλά με αυτό καθόλου. Ίσως νιώθω ότι μέσα σε τόσο κόσμο το "Αυτό" δεν μπορεί να με πειράξει...
Ε καλά να τρομάξεις μέσα στο λεωφόρειο με τόσο κόσμο δεν μπορώ να το φανταστώ. Για δοκίμασε σπίτι σου, μόνη και πες μου.:μπρ:

Και φαντάζεσαι εκεί που κάθεσαι ανέμελη στο λεωφορείο και διαβάζεις να σκάσει απέναντι σου ένας κλόουν;
Και να κρατάει και μπαλόνια!