Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Τι να πω @Χρυσόστομος. Ντρέπομαι να μιλώ για τον εαυτό μου, έτσι fora partida. Την εβδομάδα από 28 Μαρτίου θα είμαι Ηράκλειο. Ας οργανώσουμε μια συνάντηση ΛτΒ εκεί και θα σου πω τετ α τετ ότι θέλεις. Χώρια που μπορεί άνετα να θεωρηθεί διαφήμιση και απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ. Σωστά;

Last edited:
@ΚρίτωνΓ εγώ έλεγα έτσι να μας πεις δύο λόγια, ποτέ γράφτηκε, την υπόθεση, κάτι τέτοιο. Τέλος πάντων δεν θέλω να σε φέρνω σε δύσκολη θέση, εσύ όπως θέλεις.
Χαίρομαι που θα κατέβεις και σίγουρα θα κανονίσουμε μια συνάντηση. Όταν είναι ειδοποίησε έγκαιρα.

@Χρυσόστομος είναι μία νουβέλα που έγραψα το 2018 ). Την έστειλα σε διαγωνισμό (ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΣΕΛΙΔΑ) και διακρίθηκε και έτσι αποφάσισα να την εκδώσω. Οι μέχρι στιγμής αναγνώστες μου (αν κρίνω από τα δικαιώματα που μου απόδωσε ο εκδοτικός οίκος) χωρούν σε ένα πούλμαν, αλλά δεν πειράζει. Έπεσα, βλέπεις και πάνω στο lock-down, δεν έκανα ποτέ παρουσίαση, δεν έχω και σόσιαλ να διαφημιστώ. Δεν ξέρω τι άλλο να πω. Λεπτομέρειες για την υπόθεση εδώ:
ΥΓ: Εννοείται θα κανονίσουμε να πάει για ρακές η Κρητική ΛτΒ (αφού το έχετε ήδη κάνει, θα το κάνετε και με εμένα, ξανά).

ΥΓ: Εννοείται θα κανονίσουμε να πάει για ρακές η Κρητική ΛτΒ (αφού το έχετε ήδη κάνει, θα το κάνετε και με εμένα, ξανά).
Απογοητευτηκα.. Περίμενα να ακούσω να πάμε για κάνα τρέξιμο, μπας και βρω τον ενθουσιασμό μου ξανά :)))) Ας είναι.. Θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα πιω ρακές

@Ειφφελ και @ΚρίτωνΓ υπάρχει λύση.. μπορουμε να πάμε για ρακες και στο καπάκι για τρέξιμο. Μονο να αποφυγουμε το λιμάνι μην βρεθουμε μεσα στην θαλασσα.
Εκτος αν θέλετε μόνο τρέξιμο αλλά εγω με την @Ροκμαντικ θα σας ακολουθουμε με το μηχανακι. :))))

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Παρατηρησα οτι στο Τελεγκραμ αμα βαλετε τη φατσουλα εκπληξης 😲 το emoji animation κουναει το στομα με τετοιο τροπο, που ειναι σαν να προφερει 'what the fuck'.

Δγιαδοσται!! Διαφθειρουν τη νεολαια μας :κατάρα:

Last edited:
@Ειφφελ το ένα δεν εμποδίζει το άλλο. Τρέχω έτσι και αλλιώς. Είναι μέρος της καθημερινότητάς μου, οπότε μπορούμε κάλλιστα να πάμε παρέα ένα χαλαρό. Τι πιο ωραία!
Πολύ χαλαρό θα το χαρακτήριζα το τρέξιμο που μπορώ να κάνω την τωρινή μου κατάσταση, οπότε δεν χρειάζεται να κρατάς φόρμες και τέτοια, μπορείς απλα να με ακολουθείς casual ντυμένος ενώ εγώ ξεπερνάω τον ο μου δίπλα.
Αν τρέχεις trail. Κανόνισε να φέρεις παλιά παπούτσια ή θα trail να πάμε σε ένα όμορφο μέρος, να μην βαρεθεις από το περπάτημα

Καταρχάς, ζηλεύω που δεν θα είμαι (ούτε) Κρήτη, να φάω λίγη γραβιέρα, κανά χοντρόφλουδο πορτοκάλι, όσο θα είναι ο @ΚρίτωνΓ σε Mode: fora partida (:))))). Δεύτερη συνάντηση στην σειρά που χάνω:γρμβ:

Αν και τσιγκούνα με τις γνώσεις μου, που και που τις μοιράζομαι. Ήξερα, λοιπόν, για το Γκεστάλτ, μέχρι εκεί. Μου πετάχτηκε (δεν ξέρω πως) στο τουίτα μια εικόνα με το χασhταγκ 'pareidolia', κι είπα: ποια δόλια; τι να πάρει αυτή η δόλια, ας το γκουγκλάρω. Κι αφού κεραυνοβολήθηκα όπως όταν έψαξα για το codicil, και μου έριξα μούντζα, γιατί ποιος έξυπνος άνθρωπος θα δει 'pareidolia' και το μυαλό του θα πάει στο: (να) πάρει (η) δόλια, θυμήθηκα ότι συνήθιζα να βγάζω τέτοιες φωτογραφίες με άσχετα πράγματα που μοιάζουν με κάτι συγκεκριμένο. Πχ στο πάτωμά μου έχω ένα μάτι, η στο μωσαικό του παλιού μου σπιτιού έβλεπα μια ασπρόμαυρη αγελαδίτσα, χωρίς την χρήση ουσιών, το ορκίζομαι. Το πιο βαρύ που έχω δοκιμάσει είναι μισό λεξοτανίλ σε κηδεία. Ήταν πολύ ωραία. Εκεί συνειδητοποίησα πόσο εύκολα γίνεσαι χαπάκιας. Well, that escalated quickly. Κάπου εδώ να κλείσω.
Από το κλουβάκι μου για τη Λέσχη. Τσίου Ανδρεάδη-Συγγελάκη.

@ΚρίτωνΓ σήμερα που χάζευα τα ηλ.βιβλία μου (Ευκαιρία να ξανακλάψω το τάμπλετ μου που απεβίωσε) είδα το εξώφυλλο από το Καλυψώ του Σεντάρις και είναι παρειδωλία!

Άσχετο, αλλά επηρεασμένη από τα ΚΕΠ που είχα αναφέρει εδώ, είδα στον ύπνο μου πως ο @Φαροφύλακας μου ζήτησε να καταθέσω αίτηση για συγγενικό του άτομο. (Πρέπει να έχω ξαναδεί το ίδιο όνειρο). Την συμπλήρωσα, έβαλα και υπογραφή, και μετά με έφαγε το άγχος διότι στα πεδία με τα ονόματα είχα γράψει παρωνύμια. Όχι ότι πλαστογράφησα υπογραφή ας πούμε. Ξυπνάω --με κλειστά μάτια-- (όπως έχω κοιμηθεί και με ανοιχτά) και σκέφτομαι: πως του το λένε τώρα; Εντάξει, όλα καλά, όλα καλά. Εφιάλτης ήταν.
Μία αυτό, μία που έκλεβα αμάξια για χάρη του. Στην παρανομία με σπρώχνει. Ωραίο partner in crime βρήκες! Τη δίδυμη αδερφή του Τσανκ!
Εντωμεταξύ, ένα όνειρο σχετικό με τη λέσχη να δω και να μην αγχωθώ. Αλλά έτσι είναι, η κουλτούρα έχει ευθύνη.
Υ.Γ Σας έχω δει όλους, και μάλιστα μαζί. Υπερπαραγωγή, όχι αστεία.