Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Τραγική η κατάσταση παιδιά ο καθένας ας αναλογιστεί τις ατομικές του ευθύνες θεωρώ οτι όλοι φταίνε-φταίμε,εγω απο 11:30 χθες μεχρι 16:00 περιμενα μηπως ανοιξει ο ηλεκτρικος Νερατζιώτισσα τελικά πηγαινοερχόμουνα mall-σταθμό ηθελα και να ζεσταινομουν λιγακι εκανα κατι ψωνια,και τελικα πηρα την αποφαση και πηγα Μαρουσι με τα ποδια θα μου πεις τοσες ωρες το σκεφτόσουν,ειχα πανικοβληθει φοβόμουν μηπως πεσω ευτυχώς τα κατάφερα σιγα σιγά και προβλεπω οτι πολυς κόσμος θα περπάτησε τρελές αποστάσεις, πολυ κρύο, αγωνία, φόβος, χιόνι, το περπατημα μου αρεσει αρκει να ειναι ασφαλές 🙂.Ελπιζω η κακοκαιρία να μη στοίχισε τη ζωή σε κανεναν ανθρωπο γιατι η ζωή είναι μονο μία, όλα τα άλλα επανέρχονται θεωρώ αργα η γρήγορα...

Να γιατί δεν μπορώ να τελειώσω το βιβλίο του Κρητικού. Είχα χρόνο ομολογουμένως. Ειδικά τις τελευταίες μέρες που κλείστηκα μέσα θα μπορούσα να το τελειώσω. Αντ' αυτού χουχουλιαζα με παρέα μια μίνι ιταλική αστυνομική σειρά. Καλοφτιαγμένη, με καλή ροή , σενάριο και πρωταγωνίστρια κι έναν τυπικό ωραίο Ιταλό για εισαγγελέα.
Voiceless τη δίνει, Bella da morire o ιταλικός τίτλος. Ωραία του θανατά? Κάνει ένα λογοπαίγνιο μάλλον: τόσο πολύ ωραία από τη μια, ωραία έως θανάτου τελικά.

Μα τι γίνεται εκεί στο ΑΣΟΕΕ
αναρχικοί μπήκαν και λιντσάρανε έναν καθηγητή που κατηγορείται
μετά κάποιοι πήγαν να γκρεμίσουν έναν τοίχο (!)
μετά μπήκε η αστυνομία και έπειτα ακολούθησε κατάληψη και πετροπόλεμος

δεν έχει πάτο το βαρέλι στην εκπαίδευση

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Μπράβο @Νιικος
που έρχεσαι κάθε τόσο αλεξιπτωτικά με τις αχρωμάτιστες ειδήσεις σου. Όλοι εδω μέσα αυτές περιμένουμε.

Όχι ότι απαραίτητα διαφωνώ αλλά θα σε παρακαλούσα να μας λείψουν.

Το δυστύχημα είναι ότι όλες τις στρατιές των οπαδικών κάφρων τις ταΐσανε και τις ταΐζουν (οι εκάστοτε κυβερνώντες) για κάποιους λόγους και αυτοί σφάζονται και εξακολουθούν να σφάζουν με κάθε ευκαιρία. Ο χουλιγκανισμός κρατεί καλά και σίγουρα κάποιους εξυπηρετεί, διότι εάν θέλανε θα το είχαν καταπολεμήσει το φαινόμενο. Σημειώνω εδώ, ότι μετά το Χέιζελ (οι πιο μεγάλοι θα θυμούνται) η Θάτσερ τους έκοψε τον κ3λο και τους συμμάζεψε με συνοπτικές διαδικασίες (και μιλάμε για Άγγλους Χουλιγκάνους, που μπροστά τους οι δικοί μας είναι απλώς οδοντόκρεμες). Οχτακόσια χρόνια κουβεντιάζουνε εδώ εάν θα κλείσουν τους συνδέσμους των οργανωμένων (όπου κατά καιρούς έχουν βρεθεί ολόκληρα οπλοστάσια). Επίσης έχει πολλάκις (όχι Πολάκης) αποδειχθεί ότι υπάρχει σύνδεση των διαφόρων χουλιγκάνων με τα μπάχαλα των διαδηλώσεων - που σημαίνει ότι παίζουν μια χαρά το ρόλο τους για να κάνουν τις διαδηλώσεις μπάχαλο (Να λειτουργούν ως παρακρατικά τσιράκια, άρα χρήσιμα για το παρακράτος, άρα γιατί να τα κυνηγήσουμε). Δεν θα συζητήσω για το τι είναι και πόσο αρχιχουλιγκάνοι είναι οι ιδιοκτήτες των ομάδων (πιο πρόσφατο παράδειγμα ο Σαββίδης του ΠΑΟΚ που είχε μπει στο γήπεδο με τα κουμπούρια - όχι δεν θεωρώ ότι οι υπόλοιποι υστερούν, το ανέφερα ως πιο πρόσφατο παράδειγμα). Αν δεν θελήσουν να μαζέψουν αυτά όλα τα καλόπαιδα, θα συνεχίσουμε να θρηνούμε οπαδικά θύματα σε κάθε ευκαιρία. Δεν συζητώ για τους βανδαλισμούς, ιδιωτικής και δημόσιας περιουσιας.

Το δυστύχημα είναι ότι όλες τις στρατιές των οπαδικών κάφρων τις ταΐσανε και τις ταΐζουν (οι εκάστοτε κυβερνώντες) για κάποιους λόγους και αυτοί σφάζονται και εξακολουθούν να σφάζουν με κάθε ευκαιρία. Ο χουλιγκανισμός κρατεί καλά και σίγουρα κάποιους εξυπηρετεί, διότι εάν θέλανε θα το είχαν καταπολεμήσει το φαινόμενο. Σημειώνω εδώ, ότι μετά το Χέιζελ (οι πιο μεγάλοι θα θυμούνται) η Θάτσερ τους έκοψε τον κ3λο και τους συμμάζεψε με συνοπτικές διαδικασίες (και μιλάμε για Άγγλους Χουλιγκάνους, που μπροστά τους οι δικοί μας είναι απλώς οδοντόκρεμες). Οχτακόσια χρόνια κουβεντιάζουνε εδώ εάν θα κλείσουν τους συνδέσμους των οργανωμένων (όπου κατά καιρούς έχουν βρεθεί ολόκληρα οπλοστάσια). Επίσης έχει πολλάκις (όχι Πολάκης) αποδειχθεί ότι υπάρχει σύνδεση των διαφόρων χουλιγκάνων με τα μπάχαλα των διαδηλώσεων - που σημαίνει ότι παίζουν μια χαρά το ρόλο τους για να κάνουν τις διαδηλώσεις μπάχαλο (Να λειτουργούν ως παρακρατικά τσιράκια, άρα χρήσιμα για το παρακράτος, άρα γιατί να τα κυνηγήσουμε). Δεν θα συζητήσω για το τι είναι και πόσο αρχιχουλιγκάνοι είναι οι ιδιοκτήτες των ομάδων (πιο πρόσφατο παράδειγμα ο Σαββίδης του ΠΑΟΚ που είχε μπει στο γήπεδο με τα κουμπούρια - όχι δεν θεωρώ ότι οι υπόλοιποι υστερούν, το ανέφερα ως πιο πρόσφατο παράδειγμα). Αν δεν θελήσουν να μαζέψουν αυτά όλα τα καλόπαιδα, θα συνεχίσουμε να θρηνούμε οπαδικά θύματα σε κάθε ευκαιρία. Δεν συζητώ για τους βανδαλισμούς, ιδιωτικής και δημόσιας περιουσιας.

Με αυτά που γίνονται έχω σιχαθεί το ανθρώπινο είδος τα ζώα είναι πιο ανθρώπινα απο μας...απολίτιστοι και βάρβαροι έχουμε γίνει είμαστε άνθρωποι μονο εξωτερικά απο μέσα ένα μηδέν,δεν ξέρω φίλοι μου τι αλλο να πω απογοήτευση παντού,η ζωή είναι μία δεν γυρίζει πίσω.

Εμπρός πίσω.
Παρόμοιο ντου, εννοώ με ίδιες προθέσεις, είχαν κάνει στον Τσίου τη δεκαετία του '90 (έχουμε και μια διαφορά ηλικίας) στην περιοχή του Πειραιά. Πειραιωτης αλλά παναθηναϊκός, τον σταματά ένα γκρουπακι, τον ρωτούν τι ομάδα είναι, και αντί να πει ψέματα, είπε την αλήθεια. Όταν μου το είχε πρωτοαφηγηθεί ήμουν έτοιμη να τραβήξω τα μαλλιά μου. Plot twist: Την γλίτωσε μέσα στο Πασαλιμάνι επειδή οι –δεν βρίσκω κόσμια λεξη– "υποστήριζαν" τον Παναθηναϊκό, και τον άφησαν να φύγει.
Επίσης, μόλις διάβασα ότι κατά την επίσκεψη του πρωθυπουργού στη Θεσσαλονίκη, του έκαναν δώρο ένα σουγιά για να "ξυρισει" 2 πολιτικούς του αντιπάλους. Αν υποθέσουμε ότι στην Β. Ελλάδα, ξυριζονται με σουγιά, να υποθέσω ότι κάνουν και διπλό κόπο κάθε μέρα; Διότι ο ένας από τους δύο αντιπάλους δεν έχει ούτε μουστάκι, πράγμα που με κάνει να πιστεύω πως κάτι άλλο εννοούσε με το "ξυρισει", αλλά μου ήρθε στο μυαλό το συνηθισμένο "come at me, bro" ενός αγαπημένου μου προσώπου, που δεν βρίσκεται πια εδώ μαζί μου, και πήγα να γελάσω με το τι τελικά θα ξυρισει.
Βαρέλι δίχως πάτο είμαστε, και συγγνώμη αν τα βλέπω απαισιόδοξα. Πιστεύω πως τα χειρότερα δεν έχουν έρθει ακόμη.

Ρε @ΚρίτωνΓ ,τι Θάτσερ και ιστορίες συζητάμε; Συνελήφθη ένας από τους δράστες. 23 ετών , αλβανικής καταγωγής, σεσημασμένος για οπαδική βία. Αφού είναι σεσημασμένος, γιατί κόβει βόλτες έξω και κουβαλά και σουγιάδες μαζί του; Δεν γίνονται τα απλά και μιλάμε για ακραία μέτρα;