Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Μ'αρέσουν οι τηγανιτές πατάτες με αυγό μάτι , ζεστές, στο Σαββατιάτικο μεσημεριανό τραπέζι.
Μ'αρέσουν τα πάρκα , όταν βγάζω τον σκύλο βόλτα, στις 7.30 το πρωί.
Μου αρέσουν τα εξαντλημένα βιβλία, βιβλία που τα ανακαλύπτεις αργά ή που δεν τα ήξερες καθόλου, που κάποιος εκδότης αποφασίζει να τα βγάλει πάλι.
Μου αρέσει η μυρωδιά του νοτισμένου γρασιδιού από την πρωινή πάχνη.
Μου αρέσουν οι τυχαίες συναντήσεις με φίλους που καταλήγουν σε καφέ.

Δεν θα συνεχίσω με αυτά που δεν μου αρέσουν, γιατί σήμερα ήταν μια όμορφη μέρα.

Μου αρεσουν (και με συγκινουν, διχως να καταλαβαινω το λόγο) τα εγκωμια της Μ. Παρασκευης.

Κόκκινο ημίγλυκο κρασί με λίιιγο κοκακόλα. Σήμερα το ανακάλυψα, :σαςευχαριστώ:, είπα δεν ρίχνω λίγο έτσι για να δώσει ανθρακικό. Μ'αρεσε τόσο πολύ που μου πήρε 5 φορές για να βάλω σωστά παρωνύμιο και συνθηματικό :μπράβο:

Καλικάντζαρος

Δαγεροτύπης
Μου αρεσει (και μου εχει λειψει παρα πολυ) να παω στο κρεββατι νωριτερα,χωρις να ειμαι κουρασμενος ή νυσταγμενος ,να ξαπλωσω και να αποκοιμηθω ακουγοντας εναν ολοκληρο δισκο απο μια μπαντα.

Δε μου αρεσουν η ετικετες στα βρακια.

Στις φανέλες; Δεν μου αρέσουν όταν οι ετικέτες στις φανέλες είναι στο κολάρο (αντί στα πλάγια), πληγιάζει το δέρμα μου :κλαψ:

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Μου αρεσει η στιγμιαια, επι υποδιαιρεσης δευτερολεπτου, ηδονη, που νιωθω ακριβως τη στιγμη που μετα απο διακοπη ρευματος, απροειδοποιητα αναβει το φως .

Μου αρέσει το Σύντομο γράμμα για έναν μεγάλο αποχαιρετισμό του Πέτερ Χάντκε.
Μου αρέσει το Spiegel im spiegel του Arvo Part.
Μου αρέσει το σάντουιτς με προσούτο και μοτσαρέλα, στο booktalks τα Σάββατα , μετά τον καφέ.
Μ' αρέσει να χαζεύω τα νέα βιβλία.
Μου αρέσει η λέσχη ανάγνωσης στο Αμόνι.
Μου αρέσουν τα πορτοκαλί αθλητικά παπούτσια.

Δεν μου αρέσει όταν τσακώνομαι με κάποιον να του λέω να εξαφανιστεί απο μπροστά μου,και εκείνος να αδιαφορεί και να μην με παίρνει στα σοβαρά. Ενώ εγώ ξέρω οτι μπορώ να τον πνίξω αμα συνεχίσει να στέκεται μπροστά μου. Εκείνος όμως δεν το ξέρει και νομίζει οτι θα μου περάσει. :όχισουλέω:

Δεν μου αρέσει που αμα είμαι θυμωμένη με κάποιον οχι απλώς δεν του μιλάω, δεν καταδέχομαι καν να τον κοιτάξω. Σαν να μην υπάρχει. Αλλα δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.

Δεν θελω να τρελαίνεσαι με αυτά τα πράγματα. Ξεκόλλα ρε συ!

Ούτε εμένα μ'αρέσει να είμαι στον ίδιο χώρο με αυτόν που θυμώνω.
Αλλά αν είναι να μην έχω άπλα, μου αρέσει όταν αρχίζουν τις σουργελιές. Η ροπή μου προς την σάχλα είναι μεγαλύτερη και ο θυμός μου εξαφανίζεται σε χρόνο dt. Εντωμεταξύ αν είμαι σαν κακό ψόφο να'χω, η ατάκα που πιάνει πάντα είναι "Σε βλέπω θες να γελάσεις, γιατί πας να γελάσεις;" Και ζήσαν αυτοί καλά, κι εμείς καλύτερα :))))

:χαχαχα:

Και γώ με κάτι τέτοια πέφτω. Αλλα μπορεί ο άλλος να πλησιάσει σε αχαρτογράφητα νερά ή εκεί που κάνει τζίζ οπότε δεν θα πιάσουν τέτοιες χαριτωμενιές.

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Το ωραιο ειναι εκει που εχεις νευρα και πας να γελασεις, να χωνεις μια μπουφλα στον αλλον πριν το δει :)

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Μου αρέσει το μόσινγκ κι οι συναυλίες κόλαση. Μιλάμε, ψοφάω για μόσινγκ.

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Καλοκαίρι έρχεται. Σημείωσε όλες τις συναυλίες κόλαση και το συζητάμε. :))))

Μάλιστα αφεντικό αλλα η κόλαση του ενός είναι ο παράδεισος του άλλου και αντίστροφα οπότε πρέπει να μου ορίσεις τι εστί συναυλία κόλαση για σένα. :))

Oρίστε Ιαβέρη. Είναι τρομερά εκτονωτικό αλλα και επικίνδυνο. Γιατί αλλιώς δεν θα είχε πλάκα. :τρέλα: