Καλησπέρα σε όλους!

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.
@Πωλίνα: Εεε...χμμ...Δεν είμαι και τόσο βέβαιος ότι το "Όμορφο νιάτο" μας ακούει στο όνομα Ειρήνη. :ρ
Εχμ.. εγώ τοση ώρα διαβάζω Ερήμηνεμού. Μετά διαβάζω εσας. Μετά, ξανά Ερήμηνεμού. Μετά, ήρθαν οι μέλισσες.

Καλές αναγνώσεις, Ειρήνημιν

Το "Ειρήνη υμίν", "Ερήμην εμού"! Χαχα! Ωραίο! ☺

Θυμήθηκα αυτό που μάλλον έχω ξαναγράψει κάπου αλλού στη λέσχη μας. Λίγο πριν φτάσω στο εξοχικό μου διαβάζω κάθε φορά σε έναν τοίχο, γραμμένο με σπρέι: "ΜΟΥ ΛΥΠΕΙS ΠΟΛΥ" και δε μπορώ μέχρι τώρα να πω με σιγουριά: ανορθογραφία ή ποίηση; Αυτό το "S" μου χαλάει τη συνταγή...
Πάντως το βρίσκω πολύ όμορφο.

@Φαροφύλακα: δίκιο.

"ΜΟΥ ΛΥΠΕΙS ΠΟΛΥ" και δε μπορώ μέχρι τώρα να πω με σιγουριά: ανορθογραφία ή ποίηση; Αυτό το "S" μου χαλάει τη συνταγή...
Πάντως το βρίσκω πολύ όμορφο.
Κατα τη διάρκεια των Ολυμπιακών (νομίζω τότε) στην Αθήνα δεν κυκλοφορούσαν αφίσες με το σλόγκαν: LIVE YOUR MYTH IN ATHENS (μπορεί και GREECE, δεν ειμαι πολύ σιγουρη)?
Γι αυτό που είμαι σιγουρη, όμως, ειναι πως κάθε φορά ανρωτιόμουν πώς γινεται κάποιος να ζήσει τη μύτη του σε οποιοδήποτε μέρος. :μουάχαχα:

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ όλους σας για το καλωσόρισμα! Μου πήρε κάποιες μέρες να καταλάβω για ποιο λόγο κάτω από το παρωνυμιο εμφανιζοταν η ένδειξη "όμορφο νιάτο" ☺, αλλά όποιος ψάχνει βρίσκει....

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.