Γεια!

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.
Χαιρετώ όλους και ομολογώ ότι νιώθω μεγαλύτερη αμηχανία από αυτήν που μου προκύπτει όταν πρέπει να διεκπεραιώσω διαδικαστικές υποθέσεις σε δημόσια υπηρεσία. Τα μόνα μηνύματα που έχω γράψει ποτέ σε υπολογιστή είναι αυτά του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Ωστόσο, βρίσκω πάντα ευχάριστη μια κουβέντα για βιβλία, κι έτσι αποφάσισα να μπω και εγώ στην παρέα σας. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ξανά ψευδώνυμο, οπότε αυτήν την πρώτη φορά σκέφτηκα να δανειστώ το όνομα του αγαπημένου μου ζώου.(στην παλαιότερη εκδοχή του, μάλιστα, αφού θεωρώ ότι του ταιριάζει περισσότερο)
Ελπίζω να ξεπεράσω την αμηχανία και να τα λέμε όλο και συχνότερα από εδώ και πέρα.

Καλώς όρισες στην παρέα μας Γαλή!

Αλήθεια είναι αυτή η πρώτη σου ανάρτηση σε φόρουμ; Μας τιμάς ιδιαίτερα :) Σίγουρα θα ακολουθήσουν κι άλλες! Καλές αναρτήσεις λοιπόν ;)

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
Το πρώτο σου μήνυμα..?

Αχ.. θυμαμαι και την δική μου πρώτη φορά που διάλεξα το ψευδωνυμό μου (είναι το ιδιο που εχω και εδω), και το πρώτο μου μήνυμα που ανάρτησα με πολύ επιφυλακτικότα, σκεφτόμενη τις απαντησεις που θα λαβαινα. Ευτυχώς με καλοδέχτηκαν.

Πάνε χρόνια από τότε, αλλά.. νιώθω την αμηχανία σου.

Τέσπα.. καλως μας ήρθες, ευπρόσδεκτη..! ;)

Αναμένουμε και άλλα μηνύματά σου :μαναι:

και το πρώτο μου μήνυμα που ανάρτησα με πολύ επιφυλακτικότα, σκεφτόμενη τις απαντησεις που θα λαβαινα.
Καλημέρα!
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, αν και πρέπει να πω, Λορένα, ότι ήταν πολύ παράξενο να διαβάζω αυτό ακριβώς που σκεφτόμουν πριν ανοίξω τον υπολογιστή, γραμμένο από κάποιον άλλο! (αλήθεια, οι πολεμίστριες του φωτός γιορτάζουν σήμερα; ) Έχω αρχίσει ήδη την περιήγηση στο φόρουμ και πιστεύω ότι θα τα ξαναπούμε σύντομα!

Μία γατούλα τόση δα με ουρίτσα φουντωτή
αφού πλύθηκε, τρίφτηκε ξεκίνησε να γράφει
μια μέρα με αργία και με βροχή μουντή
μας είπε ένα γεια και βγήκε απ' το καλάθι.

¡Bienvenida!

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
Γαλή.. πες μου οτι το ψευδωνυμο σου, ειναι απο την "γαλοπούλα"...? Ανέφερες πως ειναι παλαιοτερη ονομασία του, και στα μερη μου, ετσι την λεγαν παλια..

Πως τα βρηκες εδω..? έκανες εξερευνηση?

Έχουμε και ομιλητηριο (αν δεν προσεξες) πες και εκει καμια καλημερα..

Ευκαιρια να ανοιξουμε και κουβεντουλα, αν σε πετυχω συνδεδεμενη.

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Καλώς ήλθες Γαλή! Είμαι σίγουρος πως θα κάνουμε καλή παρέα!!! :)))

Λοιπόν, στα δικά μου μέρη δε νομίζω να ασχολούνταν με κανένα άλλο ζώο εκτός από τα κατσίκια, για πολύ καιρό. Εξάλλου, προτιμώ μικρά και χνουδωτά ζωάκια που μπορούν να με συντροφεύουν όταν διαβάζω, ακόμα και όταν με πείσμα επιλέγουν να κάθονται πάνω στο βιβλίο! Στο φόρουμ έχω δει πολλά και ενδιαφέροντα, αλλά χρειάζομαι λίγο χρόνο για να συνηθίσω αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας. Έχω δει και το ομιλητήριο, και προς το παρόν μπορώ να κάθομαι και να το χαζεύω με τις ώρες, σίγουρα όμως θα αρχίσω να γράφω και εκεί. Επίσης, πολύ χαίρομαι που βλέπω ισπανόφωνους ποιητές, πολύ θα μου άρεσε να διαβάσω έργα και στα ισπανικά.

Μονίμως με τη δική μου χαρακτηριστική χρονοκαθυστέρηση... (έχω καταντήσει γραφική) :μουάχαχα:
Να σε καλωσορίσω κι εγώ με τη σειρά μου και να σου ευχηθώ να αρχίσεις να ταξιδεύεις στα θέματα με τη μοναδική αιλουροειδή κίνηση μιας γάτας! ;)

Βλεπω οτι εγινε λογος για το ψευδωνυμο σου.

Γαλή, εγω τουλαχιστον εχω δει να γραφεται το ζωακι : ερμίνα. Απο κει ειναι;

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.