Search results

1. Καιστηνκορυφήκανέλα

Προτάσεις για βιβλία

Γεια σας εχω καιρο να γραψω γιατι υπαρχουν διαφορα τρεχαματα.Κυριολεκτικα το βιβλιο "Ολα οσα θελω να πω στους φιλους μου" Anthony Robbins μου έσωσε τη ζωη (λογω καποιων ψυχολογικων που έχω έπαιξαν και άλλα πραγματα το ρολο τους αλλά αυτό περισσότερο) και οτι σου σωζει τη ζωή είναι ανεκτίμητης...
  2. Καιστηνκορυφήκανέλα

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Διαβάζω το περισσότερο τοξικοί άνθρωποι συγγραφέας Μπερνάντο Σταματέας,το προτείνω πραγματικά σε όλους είναι φοβερό,μακαρι όλα τα βιβλία ψυχολογίας να ήταν γραμμένα με αυτόν τον τρόπο,keep reading.
  3. Καιστηνκορυφήκανέλα

Βιβλία που σας απογοήτευσαν

Άγριο Βασίλειο Τζιν Φίλιπς,παίζει να είναι το χειρότερο βιβλίο που έχει κυκλοφορήσει σε σημείο να προβληματίζομαι αν θα πρέπει να το πετάξω στα σκουπίδια η όχι,ούτε καν για δώρο δεν είναι.Κρίμα
  4. Καιστηνκορυφήκανέλα

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Μου λείψατε να δηλώσω κι εγώ οτι δεν μου αρέσει ο πόλεμος φυσικα, και μαρεσει πολυ το σπιτικο σουβλακι με πιτουλα ντοματα τυρι σπιτικη σως πιπεριες κόκκινες κρεμύδι,πατατες,αυγό ομελέτα...σας έδωσα ιδέες άντε.
  5. Καιστηνκορυφήκανέλα

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Στο Μοναστηρακι κανοντας μια βολτα βρηκα καποια ενδιαφεροντα βιβλιοπωλεια και απο ενα απο αυτα αγορασα προς 2,5€ το καθενα, εργα του Ξενόπουλου, και βιβλια της σειράς βιβλία που αγαπήσαμε που τα ειχε η Καθημερινη πολυ καλές τιμές.Τελικά αν ψάχνει κανείς βρίσκει θησαυρούς.
  6. Καιστηνκορυφήκανέλα

Φόνος με άρωμα κολοκυθόπιτας...συγγραφείς λέσχη.gr (Άσχετο η συνταγή του Πετρετζίκη για πίτσα δεν είναι άσχημη.)
  7. Καιστηνκορυφήκανέλα

Τι γνώμη έχετε για "Το χρονικό ενός πολυταξιδεμένου γάτου" του Αρικάουα Χίρο;

Λοιπόν το τελείωσα και πραγματικα συγκινήθηκα πολύ το βιβλίο αξίζει παιδιά...
  8. Καιστηνκορυφήκανέλα

Αν ειχες λίγες μέρες ζωής ποιο βιβλίο θα ήθελες να διαβάσεις;

Λοιπόν ας απαντήσω κι εγώ στο θεμα μου που το σκέφτηκα,θα ήταν το βιβλίο Ματωμένα Χώματα Διδώ Σωτηρίου.
  9. Καιστηνκορυφήκανέλα

Αν ειχες λίγες μέρες ζωής ποιο βιβλίο θα ήθελες να διαβάσεις;

Δεν ξέρω αν ειναι στο σωστό μερος αλλα (χτύπα ξύλο) αν κάποιος γνωστος σας είχε λίγες μέρες ζωής και σας ρώταγε ποιο βιβλίο να διάβαζε τι θα του προτείνατε και γιατί? Μιλάμε για μόνο ένα βιβλίο.Εύχομαι φυσικά να μην συμβεί σε κανέναν μας, (έχω μια ξαδέρφη Θεσσαλονίκη και έχει καρκίνο σε σχετικά...
  10. Καιστηνκορυφήκανέλα

Οχι εκ του πονηρου δεν το παω απλα έδωσα ενα παράδειγμα,εχω διαβασει ενα βιβλιο που λεει η ζωη αρχίζει οταν κλείνεις το κινητο εκδοσεις Λιβανη νομιζω,και λέει απίστευτα πράγματα μεσα για το πως εχουμε καταντήσει ως άνθρωποι γενικότερα δεν ειναι μονο οτι χανεται η ζωη σε μια οθονη αλλα και...
  11. Καιστηνκορυφήκανέλα

Δεν μου αρέσει οτι οπου και να πας βλεπεις ανθρωπους καρφωμένους σε μια οθονη,ούτε φλερτ ούτε ματιές πλέον( ένα παράδειγμα δίνω μη με φάτε) ούτε τίποτα,τελικα που ζούμε...μακάρι να ζούσα σε παλαιότερες εποχές,έχει παραγίνει το κακό.
  12. Καιστηνκορυφήκανέλα

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Με αυτά που γίνονται έχω σιχαθεί το ανθρώπινο είδος τα ζώα είναι πιο ανθρώπινα απο μας...απολίτιστοι και βάρβαροι έχουμε γίνει είμαστε άνθρωποι μονο εξωτερικά απο μέσα ένα μηδέν,δεν ξέρω φίλοι μου τι αλλο να πω απογοήτευση παντού,η ζωή είναι μία δεν γυρίζει πίσω.
  13. Καιστηνκορυφήκανέλα

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Το τελευταίο διάστημα αγόρασα τα εξής: Το διπλανό σπίτι cara hunter,Στην παγιδα του χρόνου Marissa pessl,Οι διακοπες t.m logan,μη με αφήσεις ποτέ καζουο ισιγκουρο,αγριο βασίλειο τζιν φιλιπς,τα ψηλά βουνά ζαχαριας παπαντωνιου,ο γερος και η θαλασσα ερνεστ χεμινγουει,οποιος εχει διαβασει καποιο απο...
  14. Καιστηνκορυφήκανέλα

Τι γνώμη έχετε για "Το χρονικό ενός πολυταξιδεμένου γάτου" του Αρικάουα Χίρο;

Διαβάζω το βιβλίο με τον πολυταξιδεμένο γάτο πραγματικα μιλάει στην καρδιά, πολυ καλό αξίζει
  15. Καιστηνκορυφήκανέλα

Ράδιο Φάρος

Μόνο αγάπη R.I.P Ανδρέα
  16. Καιστηνκορυφήκανέλα

Τι διαβάζουν οι άνθρωποι στο μετρό, στο λεωφορείο, στο τραμ κ.τ.λ.

Δεν ξερω αν είμαι πολυ off topic παλιά δε μου άρεσε να βλεπω ανθρώπους να διαβάζουν σε ΜΜΜ(το θεωρούσα υπερβολικό),οταν μεγάλωσα αρκετά (χαχα) κοντά 40 μου αρέσει πολύ να το βλέπω και μάλιστα το εχω κάνει κι εγώ,και να σας πω αλήθεια νιώθω πιο άνετα, παρά στο σπίτι.
  17. Καιστηνκορυφήκανέλα

Διαβάζοντας στο χιόνι

Τελικά τα χιόνια μας κάνουν πολυ σοφότερους...Μπράβο παιδιά ω ρε διάβασμα που πέφτει να ημουν 20 χρόνια νεότερος θεέ μου κρίμα.
  18. Καιστηνκορυφήκανέλα

Διαβάζοντας στο χιόνι

@Καστάλια άνοιξα πληγές έ? χαχαχα εγω παλι αν και off topic δε θα αλλαζα με τίποτα το διάβασμα σε μια απομονωμενη παραλια με ανοιξιάτικο καιρό,κοιτώντας το απέραντο γαλάζιο, και το βραδάκι με ένα φωτάκι διάβασμα μεσα στη σκηνή,τελικα τα πιο μαγικά πράγματα είναι και τα πιο απλά,η φύση εχει μια...
  19. Καιστηνκορυφήκανέλα

Διαβάζοντας στο χιόνι

@Καστάλια μήπως με ολα αυτά και μια γιαγιά να σου διαβάζει τα βιβλία? Και καμιά σπιτική τυρόπιτα-σπανακόπιτα(εγω δε θα λεγα οχι)
  20. Καιστηνκορυφήκανέλα

Γονείς,παιδί και Διαδίκτυο εκδόσεις ψυχογιός