Recent content by Στιλλ ιλλ

1. Στιλλ ιλλ

Είναι η Αθήνα μια πολύ άσχημη πόλη;

Όχι απλώς δεν με έχεις χάσει, νιώθω οτι είμαστε απόλυτα συντονισμένες οπότε το παλουκώσου είναι μια εντολή που θα ακολουθούσα με κλειστά μάτια. :φρύδια::ωραίος: Όπως και να έχει και για μένα παίζει σημαντικό ρόλο η αύρα του μαγαζιού όπως και το σημείο στο οποίο μπορεί να κάτσω, το που θα κοιτάω...
  2. Στιλλ ιλλ

Είναι η Αθήνα μια πολύ άσχημη πόλη;

@Έλλη Μ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη.Τρελαίνομαι να ανακαλύπτω τέτοια μαγαζάκια, που δεν τα ξέρουν πολλοί, και μαζεύουν κόσμο που μου ταιριάζει. Και για πές τι ωραίο έχεις ανακαλύψει εκεί στα στενά του Κεραμεικου. Και σε προσωπικό μνμ, αν θες μη σε εντοπίσουν και οι paparazzi.
  3. Στιλλ ιλλ

Ράδιο Φάρος

Απο κάπου αλλού μας έχει έρθει
  4. Στιλλ ιλλ

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Θα μείνω στα μυθιστορήματα της για την ώρα, παρόλο που όσο την έχω ψάξει μπορώ να πω οτι έχει ενδιαφέρον η οπτική της σε πολλά θέματα και με βρίσκει σύμφωνη. Έχει μια διαύγεια ορθολογιστική ναι μεν αλλά απο την άλλη δεν βάζει στην άκρη το συναίσθημα. Ίσως να τσεκάρει κάποιες ομιλίες της πρώτα...
  5. Στιλλ ιλλ

@ΚρίτωνΓ πιστεύω θα σου αρέσει και θα την εκτιμήσεις και ως συγγραφέας που είσαι στην ομιλία της στο TEDx. Παραθέτω το λίνκ, είναι πολύ ενδιαφέροντα όσα λέει και ώς εναν βαθμό συμφωνώ με την οπτική της.
  6. Στιλλ ιλλ

Διαβάζω το ιδιαίτερο βιβλίο της Ελίφ Σαφάκ με τίτλο "10 λεπτά και38 δευτερόλεπτα σε αυτόν τον παράξενο κόσμο". Tόσος περιπου είναι ο χρόνος (μάλλον) που χρειάζεται για να πάψει να λειτουργει ο εγκέφαλος αφού επέλθει ο θάνατος. Και ενώ μοιάζει λίγος, η Τεκίλα Λειλά μας αφηγείται τη ζωή της...
  7. Στιλλ ιλλ

Διαβάζετε βιβλία που ταιριάζουν με την εποχή ;

Ίσως απο τις εύστοχες παρομοιώσεις που έχω ακούσει@Ιαβέρη (θα πνιγόμουν και με το τόστ, μια χαρά :χαχα:)
  8. Στιλλ ιλλ

Ποιο βιβλίο τελείωσες σήμερα;

Aαα αγαπητέ μου @ΚρίτωνΓ ,θέλω να το διαβάσω αυτό το βιβλίο απο τότε που διάβασα το τραγούδι του Αχιλλέα. Με κέρδισε λόγω θεματικής και φυσικά πάντα μου φαινόταν παραγνωρισμένη η φιγούρα της Κίρκης. Ίσως και πιο ενδιαφέρουσα απο αυτή της Πηνελόπης κατα την γνώμη μου.
  9. Στιλλ ιλλ

Ειμαι στα μισά του πρώτου βιβλίου της τριλογίας Killing Eve και μου αρέσει αρκετά μπορώ να πω. Οι δύο πρώτες σεζόν μου άρεσαν πολύ (βέβαια ακολούθησαν άλλες δύο, αλλα χάθηκε το τόπι με τα χρόνια που πέρασαν) και έμαθα οτι βρισκόταν απο πίσω η αγαπημένη μου Phoebe Waller Bridge οπότε είπα να του...
  10. Στιλλ ιλλ

Πες το με ένα gif

Περιμένοντας την νέα μου κιθάρα με πραγματική ανυμπομονησία και το παρακάτω με εκφράζει ξεκάθαρα (Εντωμεταξύ την παρήγγειλα χθες και είναι ήδη στον δρόμο :)))))
  11. Στιλλ ιλλ

Ράδιο Φάρος

Έρχομαι να σε συνοδεύσω με κθάρα ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ !
  12. Στιλλ ιλλ

Ράδιο Φάρος

Πατέρα απόψε θρηνούμε κρύες μπύρες κι αυτογκόλ Σφυρίγματα σε γκομενάκια που φωνάζουν ανδρισμό Γιατί απόψε λυγίζω τη μέση, τακούνια και τα σχετικά Με κλωτσιές θα βαράω τα κόμπλεξ, που’ναι κληρονομικά Μια κραυγή για όλους τους έρωτές μου, που τους έκρυψα καλά Γιατί ανώμαλοι είναι οι μπαμπάδες...
  13. Στιλλ ιλλ

Την Αγγελικώ διαβάζω τώρα και συγκεκριμένα το βιβλίο ''Θάνατος με χείλη κόκκινα". Νοτ βερι ιμπρεσντ μπαι χερ σκιλς μπατ ιτ φλοους λαικ δε ραιμς οφ Μπιγκι :χαχα: