Recent content by Πωλίνα

1. Πωλίνα

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Θα πατήσω πάνω σε αυτό που είπε η @Σαώρη και θα πω πως δεν μου αρέσει το γεγονός πως οι περισσότεροι συνδέουν το αδυνάτισμα με την ομορφιά. Συνέχεια η εξής έκφραση: - Καλέ, εσύ ομόρφυνες! Αδυνατισες; - Όχι μωρή παχυνα! Και παχυνα και ομορφυνα! Εσύ μπορείς; Ε; :φατσούλαμεφωτοστέφανο: @ΒασίληςΝ...
  2. Πωλίνα

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Συγγνώμη για το άσχετο αλλά πήρε το μάτι μου κάτι για ερωτικά τρίγωνα και πρέπει να αναφερθεί η θεϊκή ατάκα που είχα διαβάσει στα ίντερνετς: -Την άλλη την ερωτεύτηκε ένα βαμπίρ κι ένας λυκάνθρωπος κι εμάς ούτε κατσαρίδα! :)))):)))):)))):)))):)))) Και το σχετικό τώρα Διαβάζω Τις ιστορίες...
  3. Πωλίνα

@Φαροφύλακας για να με ρωτάς σημαίνει πως δεν έχει πέσει στα χέρια σου βιβλίο τύπου Χρυσούλας! Σε θεωρώ τυχερό αναγνώστη!:ματιά:
  4. Πωλίνα

Αν ήμουν Ινδιάνα θα με ονόμαζαν Μπερδεμένη Τυρόπιτα! Ούτε πιτογυρα,ούτε σοκολάτες,ούτε πίτσες,ούτε burgers. Μόνο τυρόπιτες! Κι όχι αυτά τα ιεροσυλα που κάνουν και βάζουν μέσα ζάχαρη και κανέλα, οχι! Απλή, αλμυρή γνήσια, τυρόπιτα! Δεν μου αρέσουν τα βιβλία που εκβιάζουν από τον αναγνώστη την...
  5. Πωλίνα

@Σαώρη σε ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά δυστυχώς το πήρε από κατάστημα πλοίου οπότε μου ξέμεινε! Βέβαια θα το δανείσω σε κάτι θείες μου που ψοφανε για ρομάντζο και σίγουρα θα το λατρέψουν! :)))) @Βάγγυ πέτυχα την κριτική σου στο Goodreads και ο ενθουσιασμός σου με παρακίνησε! Ήμουν μεταξύ...
  6. Πωλίνα

Ξεκίνησα πριν κάποιες μέρες το 1ο βιβλίο από τη σειρά divergent. Μέχρι τώρα κυλάει πολύ καλά, έχω δει τις ταινίες, δεν το βαριέμαι αλλά πολύ γλωσσου η Τρις! 2 σελίδες μας περιγράφει πώς ανεβαίνει μια σκάλα! Επίσης η μητέρα μου, μου έκανε δώρο το ''για ένα τανγκό στη Σμύρνη" Της έχω πει να μην...
  7. Πωλίνα

Η ζωή (μας) την εποχή του Κορωνοϊού

@Τσίου μα τι λες; Πάει για Νόμπελ Ειρήνης ο τύπος! Δεν ξέρω αν το 2020 είναι για γέλια ή για κλάματα :χμ:
  8. Πωλίνα

Συμφωνώ @Τσίου ποτέ δεν ήταν. @Οινοχόος η ιδέα των 2 εκπομπών και μόνο είναι πολύ καλή και ίσως πραγματικά να είχε αποτελέσματα αν υπήρχε και μια κοινή γραμμή σε όλο αυτό. Εννοώ πως κάποιες κυβερνήσεις δεν άκουσαν καν τον ΠΟΥ κι άλλες που τον άκουσαν αλλά συνέχισαν μετά τη δική τους πορεία...
  9. Πωλίνα

Εγώ πάλι θεωρώ πως τα τηλεοπτικά κανάλια και οι ειδήσεις τους έχουν χάσει την αξιοπιστία τους τα τελευταια χρόνια κι αυτό το τσικ το πιο δραματικό μόνο αντιθετα αποτελεσματα θα έχει. Ήδη πριν παρουσιασουν τα επιχειρήματά τους κάποιοι για τις γνωστές κεραίες 5τζι πετουν ενα ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ...
  10. Πωλίνα

Πες το με ένα gif

Εννοείς πως έχω ψιλοκαεί με το Community Φάρε! Μου αρέσει πολύ!
  11. Πωλίνα

Γκράφιτι (φωτογραφίες δικές μας)

Σε μια γειτονιά του Ηρακλείου, ανατολικά
  12. Πωλίνα

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Ναι! Να φτιάξουμε ξανά! Να το απαιτήσουμε μάλιστα :))))
  13. Πωλίνα

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Δεν με απατά η μνήμη μου τελικά! @Πεταλούδα ναι! Είναι του '14 και το μόνο που σκέφτομαι είναι γιατί δεν έχω αυτούς του '13! Ταιριάζει στα χρώματα με το εξώφυλλο του βιβλίου που διαβάζω τώρα :μιαμ:
  14. Πωλίνα

Η δυναμική της πρώτης φράσης

Lolita, light of my life, fire of my loins. Vladimir Nabokov - Lolita Η εποχή μας είναι κατ' εξοχήν τραγική, γι' αυτό κι εμείς απορρίπτουμε κάθε τραγική της όψη. D. H. Lawrence - Ο εραστής της λαίδης Τσάτερλι